fbpx
loader image
Bakırköy, İstanbul

0 212 570 00 33

"Mentoplate" Balkan Ortodonti Kongesi Early Class III Treatment With Miniscrew Supported Hybrid Hyrax and Mentoplate Combination: CBCT Analysis 3rd Congress of BAOS & 4th Congress of MOS Daha Fazla Invisalign Şeffaf plaklarla ortodonti Görünmez olun Ortodontik tedavide gerçek özgürlük! Telsiz Ortodonti Daha Fazla APOC 2018 11th Asia Pacific Orthodontic Conference 3D CBCT - Gömük Kanin ilişkisi konulu sözlü sunum Asya-Pasifik Ortodonti Kongresi / Boracay - Filipinler Detaylar Metal, Porselen Tel tedavisi Ekonomik Yeryüzünde en çok tercih edilen ortodontik tedavi Geleneksel Ortodonti Daha Fazla Ödül Töreni Bizlere bu heyecanı yaşatan sizlere Teşekkür ederiz 3rd Congress of BAOS & 4th Congress of MOS Daha Fazla

5 yaşında

Profesyonel yüzücülüğe başlama

10 yaş

Maket modelciğe başlama, model uçaklar üretme

14 yaş

Kayak sporuna başlama

14 yaş

Motosiklet tutkunluğuna başlama

15 yaşında

Scuba Dalgıçlığı (CMAS)

15 yaş

İlk yurt dışı uluslararası yüzme şampiyonasına katılma

14,15, 16 yaşında

Uluslararası yarışmada İstanbul ve Çanakkale Boğazlarını yüzerek geçme

17 yaşında

Diş Hekimliği fakültesine giriş

20 yaş

İnterrail ile başlayan ülke seyahatleri

21 yaşında

Artistik yüksek atlama (Mostar Köprüsü)

22 yaş

Ortodonti dünyasına merhaba

24 yaş

Lisanslı P2 yamaç paraşütü pilotu olma

30 yaş

Hayatının anlamı, biricik eşi Ayşe Nur Kahraman ile evlendi

30 yaş

İnsansız Hava Aracı (İHA) pilotluğu lisansı

Akademik Özgeçmiş:

 • 22 Ocak 1987’de Balıkesir’de dünyaya gözlerini açmıştır. Anaokulu, ilkokul ve ortaokul eğitimini Balıkesir’de tamamlamıştır.
 • 2001 Liselere giriş sınavında fen lisesini kazana Fatih, T.C. Ziraat Bankası Balıkesir Fen Lisesinde okumuştur.
 • Lise yıllarında Stuttgart-Almanya, Goethe Institut Almanca eğitim bursu kazanmış ve Schweabish Hall’e gitmiştir. Daha sonraki yıllarda bursunu devam ettirmiş ve Goethe Institut’te Alman Dili ve Edebiyatı okumuştur.
 • Üniversite Öğrenimini ise İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde (Çapa Diş-2010) tamamlamıştır. Diş hekimliği Fakültesi mezuniyet tezi olarak ‘Endodontik Tedavilerde Kullanılan Kök Kanal Medikamentleri” tezini yazıp başarıyla savunmuş ve diş hekimi olmuştur. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini 2.’likle bitiren Kahraman, hemen sonrasında Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nı 1.’likle kazanmış ve 6 yıllık ortodontik klinik tecrübesinden sonra doktora eğitimini ve asistanlığını tamamlamıştır.
 • 2016 yılındaComparison of dentofacial and esthetic effects of miniscrew anchoraged intrusion system and classical incisor intrusion systems in deep bite patients isimli klinik uygulamalı ve 3 boyutlu sefalometrik analizli gülümseme estetiğini konu alan Ortodonti doktora tezini (248 sayfa) yazıp başarıyla savunarak Ortodonti Doktoru (PhD) derecesini almıştır. Aynı zamanda Türk Ortodonti Derneğince değerli bulunan tez çalışmasını 14. Uluslararası kongresinde sözlü sunum yapmıştır.
 • 2018 yılında Filipinler, Boracay’da düzenlenen Uluslararası Asya Pasifik Ortodonti Kongresine (APOC 2018) davet edilmiş ve kendisinden yaptığı çalışmalardan lecture vermesi istenmiş ve başarıyla konusunu sunmuştur. Yine 2018 yılında çok sayıda uluslararası ve ulusal kongreye katılmış olup, ortodonti alanında sözlü sunumlar ve poster sunumları yapmıştır.
 • 2019 yılında ise Balkan Ortodonti Derneğine sözlü sunum yapma daveti almıştır.
 • 2016 yılından beri Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Ortodonti Ana Bilim Dalında öğretim üyesi kadrosunda Yrd. Doç. Dr. olarak hizmet vermekte, yenilikçi fikirlerle donatılmış, donanımlı ortodontistler yetiştirmeye çalışmakta ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin 3. 4. ve 5. Sınıf Ortodonti derslerine girmektedir.
 • Birçok ulusal ve uluslararası kongrelere ve sempozyumlara katılmış olup bu kongrelerde dersler verip, sözlü ve poster bildiri sunumları yapmıştır. Ortodonti alanında yerli ve yabancı yayınlar ile akademik çalışmalarına devam etmektedir.
 • Fatih Kahraman American Association of Orhodontists (AAO), World Federation of Orthodontists (WFO), European Orthodontic Society (EOS), Türk Ortodonti Derneği (TOD) Balkan Ortodonti Derneğine ve Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) üyesidir.

 

<a href=”https://www.fatihkahraman.com.tr”>Test</a>

Try it Yourself »

Sosyal Özgeçmiş:

 • Babasının yüzme sporuna olan ilgisi, Fatih’in henüz 5 yaşında havuzlarla tanışmasını sağlamıştır. Daha bu yaşlarda gençlik spor ’un yüzme kulübünde antrenmanlara başlamış ve babasının da teşvikleriyle 1995 yılında kurulan Balıkesir Yüzme İhtisas Spor Kulübü’nde (BYİ) profesyonel yüzme hayatına başlamıştır. Hayatındaki ilk ülke çapında şehirlerarası yüzme şampiyonasına 9 yaşında Edirne’de Balıkesir’i temsilen katılan Fatih, daha sonraki yıllarda bir saatte 5 altın madalya alarak yerel ve ulusal basında gazetelere taşınmıştır. Yerel ve ülke çapında düzenlenen pek çok müsabakayı altın madalyayla süslendiren Fatih, Uluslararası çapta düzenlenen kıtalar arası yüzme şampiyonalarına katılarak İstanbul ve Çanakkale boğazlarını toplamda 4 kez yüzerek geçmiştir. Lise yıllarında ise bu durum, yurtdışı yüzme müsabakalarına katılmaya kadar ilerletmiştir (Müsabaka 2. liği, Almanya 2002). Üniversite ve doktora yıllarında, üniversitesinin yüzme ve sutopu takımlarında kadro almıştır. Halen, fırsat buldukça yüzmeyle uğraşmakta ve yüzme sporunu hayat felsefesi olarak benimsemektedir.
 • Ortaokul yıllarında, yüzmenin yanı sıra koşu ve bisiklet sporuna ilgi duymuş ve lisanslı sporcusu olmuştur. Çeşme, Alanya ve Bandırma Triathlon koşmuştur.
 • Atlama lisansı bulunan Fatih, macerayı tutkusuyla Mostar köprüsüne gitmiş ve Mostar köprüsünden atlayanlar arasına ismini yazdırmıştır.
 • Lise yıllarında, scuba dalış sporuna ayrı bir ilgi duyan Kahraman, 1. Yıldız CMAS lisansı almış ve dalgıçlığa başlamıştır. Doktora yıllarında, sosyal sorumluluk projelerine önem vermiş ve Kültür ve Turizm Bakanlığının gönüllü dalgıcı olmuştur. Kuzeydoğu Anadolu kalkındırma Ajansının da desteğiyle Erzurum-Tortum’da kirlenmiş göl veya göletlerin temizleme çalışmalarında yer almıştır. Ekibin bir parçası olarak birlikte temizlediği gölleri turizme kazandırıp ulusal basında ses getiren çalışmalarda yer almıştır.
 • Yalnızca yaz sporlarıyla değil kış sporlarıyla da ilgilenen Fatih, lise yıllarından beri kayak sporuyla, doktora yıllarının başından beri ise sıkı şekilde Freestyle Snowboard ve buz pateniyle ilgilenmektedir.
 • İlkokul yıllarından itibaren ince işçilik ve planlama gerektiren modelcilik ve maketçiliğe ilgi duyan Fatih, erken yaşlarda Türk Hava Kurumuyla tanışmış ve çok sayıda model uçak maketleri yapmıştır. Daha sonra radyo kontrollü modeller tasarlamış, yapmış ve uçurmuştur. Halen kalan boş vakitlerinde geliştirdiği elektrikli uçaklarını, nitrolu helikopterlerini ve benzinli kumandalı arabalarıyla ilgilenmekte ve modifiye etmektedir. Dronuyla havadan görüntülemeye ve doğa fotoğrafçılığına karşı yakından ilgilidir.
 • İlkokulda başlayan gökyüzü serüvenini THK’dan aldığı P2 yamaç paraşütü pilotluğuyla hayallerine bir adım daha yaklaşan Dr. Kahraman, havanın el verdiği güzel güneşli günlerde serbest yamaç paraşütü uçuşu yapmaktadır. Ayrıca insansız hava aracı (İHA) pilotluğu yapmaktadır.
 • Enduro motosiklet bağımlısıdır, hafta sonları motosikletiyle şehir dışında, doğa ile iç içe geziler yapmaktadır.
 • Ülkemizde gezip, görmediği, suyunu içip yemeğini yemediği bir elin parmaklarından az il bulunan Fatih Kahraman Yurt dışında 30’dan fazla ülkeye turistik veya akademik gezilerde bulunmuştur.
 • Doğa ile iç içe yaşamayı seven ve karavancılık kültürüne hayranlık duyan Fatih,  2017 yazında şahsi aracıyla ve kamp yaparak Avrupa’daki 12 ülkeyi turistik gezi yapmıştır. Yine 2019 yılında kuzeybatı avrupa’ya küçük çaplı bir gezi düzenlemiştir. 2021 yılında aracıya Balkan turu yapmıştır.
 • Ayşe Nur Kahraman ile 2017 yılında hayatlarını birleştirmiş ve Salih isminde 1 erkek çocuk babasıdır.

0

Uluslararası Sözlü ve Yazılı Bildiri

0

Ortodontik tedavisi tamamlanmış, musmutlu gülümseme

0

Yayınlanan uluslararası bilimsel makale

0

Kitap bölümü yazarlığı