Ataköy Towers B Blok no:74, Bakırköy, İstanbul

DentMax Plaza, Balıkesir

Randevu

0 212 570 00 33

Çalışma Saatleri

09:00 - 19:30

Online Gülüş Tasarımı

Sadece 60 Saniyede!

Okulda Diş Teli veya Invisalign Şeffaf Plak Kullanımı Rehberimizden 7 İpucu

Okulda Diş Teli ve Invisalign Bakımı İçin 7 İpucu:

Okulun ilk gününe hazırlanmak çok heyecan vericidir. En sevdiğiniz kıyafeti seçtiniz ve yatağınıza serdiniz, annenizle okulun ilk günü fotoğraflarını çekiyorsunuz. Kimin yanında ne zaman oturacağınızı görmek için arkadaşlarınızla ders programlarını karşılaştırıyorsunuz; kısacası, yılın en güzel zamanlarından biri! Ancak diş telleri veya Invisalign ile okula dönerken geride bırakmamanız gereken bir program daha var. Bu programı yalnızca Kahraman Ortodonti’den alabilirsiniz.

Okulda Diş Teli ve Invisalign Bakımı İçin 7 İpucu rehberinizi alma zamanı geldi ve işte tam aradığınız o program!

1) Uyanın, Dişleri Fırçalayın (& İyi Fırçalayın!)

Sabah 6:30 – 7:00

Yaz tatilinden sonra erken kalkmak zor olabilir. Ancak işe koyulmanın en iyi yolu dişlerinizi fırçalamak ve apareylerinizin bakımını yapmaktır! Artık diş telleriniz veya Invisalign’ınız olduğu için, sabah ağız hijyeni rutininizin birkaç ekstra adımı vardır.

Diş telleriniz varsa, her bir braketin ve telin etrafını temizlemelisiniz. Gülümsemenizi güne hazırlamak için yumuşak kıllı bir diş fırçası ve diş ipi geçirici kullandığınızdan emin olun. Diş telleri ile fırçalarken ekstra dikkat göstermeniz önemlidir. Çünkü ağzınızdaki tüm bu ekstra yüzey alanı, çürüklerin etrafta gizlenmesini ve saklanmasını kolaylaştırır. Dikkatli fırçalama dişlerinizi mutlu, sağlıklı ve temiz tutacaktır.

İnvisalign şeffaf plaklarınız varsa, dişlerinizi fırçalamadan önce bunları çıkartacaksınız. Ardından plaklarınızı ayrı olarak fırçalamanız gerekecektir. Diş macunu kullanmaktan çekinme! Diş macununu sayesinde şeffaf plakların daha uzun süre temiz kalacak.

Tatil bitiyor ve okula dönüşünüzün ilk gününe hazırlanıyor ve ortodontik tedaviye başlamak mı istiyorsunuz? Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ister diş telleri kullan ister Invisalign şeffaf plak, okulda diş teli ve invisalign bakımı için 7 ipucu tam size göre.

2) Diş Teli Dostu Öğle Yemeğinizi Alın

Sabah 7:15 – 7:20

Otobüs durağına gitmek üzere kapıdan aceleyle çıkmadan önce ortodontik tedavi dostu öğle yemeğinizi unutmayın! Tüm yiyecekler diş telleriyle iyi uyum sağlamaz ve kendi öğle yemeğinizi hazırlamanız kafeteryada hazırlıklı olmanıza yardımcı olabilir.

Sert, gevrek, yapışkan veya çiğnenebilir yiyeceklerden kaçınmak en iyisidir. Ayrıca hamburger veya mısır koçanı gibi doğrudan ısırdığınız şeylerden de uzak durmanız gerekir. Dr. Fatih Kahraman, diş tellerinizi korumak için yiyeceklerinizi ısırık büyüklüğünde parçalara ayırmanızı tavsiye ediyor. Ayrıca öğünlerinizi oluşturmak için çorba, makarna veya yumuşak ekmek gibi sağlıklı, yumuşak seçenekleri seçmenizi de öneriyor.

3) Beden Eğitimi Dersiniz Sırasında Ağız Koruyucunuzu Takın

Sabah 7:45 – 8:35

Kahraman Ortodonti ekibi olarak kabus gibi bir okul programını düzeltmek için hiçbir şey yapamayabiliriz. Fakat yakan top sırasında ağız yaralanmalarını önlemenize yardımcı olabiliriz. Yapılacak en iyi şey, dişlerinizi herhangi darbeden veya sert temastan korumak için her zaman bir ağız koruyucu bulundurmak olabilir.

Ağzınızı güvende tutmak için en iyi araç, Dr. Fatih Kahraman tarafından tasarlanan ortodontik bir ağız koruyucudur. Bu aparatlar, braketlerinizin ve tellerinizin üzerine güvenli bir şekilde korunması için ağzınıza özel olarak üretilmiştir. Yanaklarınızın, dudaklarınızın ve diş etlerinizin braketlerinize çarpmasını ve ağrıya neden olmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Bir nevi darbe emicidir.

Invisalign Şeffaf plak hastasıysanız, yukarıda saydıklarımızı yapmanıza gerek yok. Mevcut şeffaf plaklarınız zaten dişlerinizi koruyucu özellik gösterecektir.

Okullar açılıyor. Okulun ilk gününe hazırlanıyor ve ortodontiye yeni mi başladınır? O halde diş telleri ve Invisalign ile ilgili bu okula dönüş rehberi tam size göre!

4) Soyunma Odasında Dişlerinizi Kontrol Edin

8:36 – 8:39

Beden eğitimi dersi bittiğine göre, ders arasında diş tellerinizi kontrol etmek için dolabınıza gitmeye hazırsınız. Küçük bir ayna ve size verdiğimiz Dentmaks ortodontik el çantanızı dolabınızda saklamanızı öneririz. Böylece sınıfta kalan atıştırmalıklardan sonra diş fırçanıza rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ya da batan bir diş teli veya braket için ortodontik mum kullanabilirsiniz.

Ve acele edin – bir sonraki dersinize gitmek için sadece iki dakikanız kaldı!

5) Öğle Yemeği İçin Aligner Tabakalarınızı Çıkarın

11:20 – 11:40

Diş teli hastalarımız diş teli dostu öğle yemeklerini genelde beraberinde getirirler. Ya da beslenme alışkanlıklarını diş teline göre uygun şekilde küçük lokmacıklar şeklinde düzenlerler. Ama invisalign şeffaf plak hastaları bu konuda daha özgürler. Ama unutmayın: her yemek yediğinizde plaklarınızı çıkarmanız gerekiyor!

İnvisalign Şeffaf plaklarınızla yemek yemek onları kırabilir ve kırık plaklar tedavi sürenizi uzatabilir.

Ayrıca bunları çıkardığınızda peçeteye sarmayın veya tabağınıza koymayın! Bu, plaklarınızı kaybetmenin en kolay yolu sayılabilir. Bunun yerine, size tedavi başında verdiğimiz kullanışlı şeffaf plak kutunuzu çıkartın. Öğle yemeğinden sonraya kadar o koruma kutusunda saklayın. Yemek yedikten sonra dişlerinizi ve plaklarınızı fırçalayıp güzel dişlere kavuşmak için tekrar ağzınıza takın.

6) DentMaks Kahraman Ortodonti’deki Okul Sonrası Ortodontik Kontrolünüze Gidin

14:45 – 15:45

İster yaz tatilinde olun ister ders yılı boyunca sınıfta olun, Dr. Fatih Kahraman ile düzenli olarak ortodontik kontrollere gitmelisiniz. Randevuya gösterdiğiniz uyum tedavi planınızın sorunsuz işlemesini sağlamanın anahtarıdır. Ortodonti Uzmanınınızın yoğun programda yer olduğundan emin olabilmeniz için randebu oluşturun. Hatta okul sonrası randevularını mümkün olduğunca önceden talep etmek oldukça iyi bir fikir. Ya da bir saatliğine okuldan ayrılabilir ve tüm arkadaşlarınızı kıskandırabilirsiniz.

Her iki durumda da, mümkün olan en iyi ortodontik tedavi ve en iyi gülümseme sonuçları için altı haftada bir Kahraman Ortodonti’yi ziyaret etmeklisiniz.

Okula dönüşünüzün ilk gününe hazırlanıyor ve ortodontik tedavi mi görüyorsunuz? O zaman bu okula dönüş diş teli ve Invisalign kılavuzu tam size göre!

7) Okullar Açılınca Göz Kamaştırıcı Gülüşünüzü Kahraman Ortodonti – DentMax ile  Yakalayın!

Diş telleri veya Invisalign ile okula başlamak, oldukça havalı bir öğrenci olacağınız anlamına gelir. Henüz hala ortodontik tedaviye başlamadıysanız, şimdi tam zamanı! DentMaks Kahraman Ortodonti ekibimiz, İstanbul Bakırköy ve Balıkesir’de hastalarını gülümsetme konusunda yılların deneyimine sahiptir. Tıpkı diğer hastalarımız gibi sizi de özgürce gülümsetmek için aynısını yapabilmek adına sabırsızlanıyoruz. Y. Doçent Dr. Fatih Kahraman — Ortodotoni uzmanı ile 45 sürecek çok detaylı ilk muayeneniz için bu gün için bizi arayın! Ötelemeyin. Ortodontik tedavinize başlamadan tedavi sonunda nasıl olacağını 3 boyutlu olarak görün. Geleceğinize yatırım yapın.

Fatih Kahraman

Yrd. Doç. Dr. Fatih Kahraman,İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 2010 yılında Fakülte 2. si olarak mezun olmuştur. Ortodonti Uzmanlığını 1.'likle kazandığı Atatürk Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Eskişehir Osmangazi Ünivesitesinde Ortodonti Anabilim Dalı'nda 2016 "Yrd. Doç. Dr. - Doktor Öğretim Üyesi" ünvanını almıştır. Ortodonti alanında çok çeşitli yurt içi / yurt dışı uluslararası kongre-sempozyum-seminerlerde konuşmalar yapmakta ve ders vermeye devam etmektedir. Her yaşta yüz öncelikli ortodonti, invisalign, ortognatik cerrahi (çene ameliyatı), gülüş tasarımı, şeffaf plak, çene üzerine uzmanlığı vardır. 2019 yıldından beri Kahraman Ortodonti ve Estetik Diş Kliniği'nde hizmet vermektedir. Yrd. Doç. Dr. Fatih Kahraman - (Ortodonti Uzmanı) American Association of Orhodontists (AAO), World Federation of Orthodontists (WFO), European Orthodontic Society (EOS), Türk Ortodonti Derneği (TOD) Balkan Ortodonti Derneğine ve Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) üyesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir