Ataköy Towers B Blok no:74, Bakırköy, İstanbul

DentMax Plaza, Balıkesir

Randevu

0 212 570 00 33

Çalışma Saatleri

09:00 - 19:30

Online Gülüş Tasarımı

Sadece 60 Saniyede!

1- American Association of Orthodontists (AAO)

American Association of Orthodontists (AAO) 1900 yılında Amerika’da kurulan ilk ve en eski Ortodonti derneği olup, halen en saygın ortodonti derneklerinden biridir. Üyeleri diş hekimliğini bitiren ve yalnızca akredite olmuş ortodonti eğitimi sertifikasına sahip ortodonti uzmanlarından oluşur. Günümüzde ABD, Kanada ve diğer ülkelerden toplamda 19.000 ortodontist üyesi bulunmaktadır. her sene ABD’de binlerce ortodontistin katıldığı kongreler düzenler.

AAO üyeleri, üst düzey ortodonti alanında özel olarak eğitilmiş, vakalarda en doğru teşhis ve tanıyı koyabilen, ortodontik problemler oluşmadan önleyebilme bilgisine, dişşel – yüz dokularını  ve çeneleri ilgilendiren bozuklukları doğru şekilde düzeltebilme yeteneğine sahip doktorlardır.

Şeffaf plaklarla ortodontik tedavi ile geleneksel braketlerle tedavi konusunda sıkı eğitimden geçmiş, yüksek tecrübeye sahip ve sizlere en iyi gülümsemeyi verebilecek hekimleri bünyesinde barındırır.

2- World Federation of Orthodontics (WFO)

World Federation of Orthodontics (WFO)

Dünya ortodontistlerini bir arada toplayan ve yeryüzündeki en büyük ortodonti federasyonudur. Çeşitli misyonları bulunur.

Hedefleri:

 • Dünya çapında ortodontik tedavilerin kalitesini  yükseltmek;
 • Uluslararası ortodonti dernek ve kuruluşlarının problemlerine yardımcı olmak ve çözümlemek;
 • Ulusal veya bölgesel ortodonti bordlarını düzenlemeye yardımcı olmak;
 • Ortodontik araştırmaları desteklemek;
 • Bilimsel gelişmeleri yaymak;
 • Ortodonti uzmanlığını ve sertifikasyonlarını desteklemek;
 • En az 5 yılda bir Uluslararası Dünya Ortodonti Kongresini düzenlemektir.

3- European Orthodontic Society (EOS)

European Orthodontic Society (EOS) 16 Mayıs 1907 yılında kurulan ve Avrupa’daki en eski ve en saygın ortodonti topluluğudur.

Felsefesinde toplumun yararına olacak şekilde ortodontiyi, sanatı ve bilimi bir araya getirmek yatar.

Avrupa’daki özel sektörde, hastahanelerde ve üniversitelerde hizmet veren ortodonti uzmanlarından oluşmuştur. Her yıl düzenlediği kongreler sayesinde dünyanın her köşesinden ortodontistleri bir araya getirir ve fikir alışverişlerinde bulunmalarına olanak sağlar.

4- Türk Ortodonti Derneği

Türk Ortodonti Derneği Ülkemizde 1985 yılında kurulan Diş hekimliği fakültesinden mezun olduktan sonra uzmanlık sınavıyla (DUS) girilen Ortodonti Anabilim Dalında 4-6 sene süren zorlu uzmanlık eğitimini başarıyla tamamlayan ortodontistleri çatısı altında bulunduran ilk ve tek dernektir. Türkiye Cumhuriyeti’nde ortodontik tedavi planlaması ve tedavisi yapabilme yetisi bulunan her ortodontisti buradan sorgulayarak hizmet verdiği yeri ve hakkındaki detayları bulabilirsiniz.

Amaçları:

 • Ortodonti anabilim dalında standartların gelişimini desteklemek;
 • Bilimsel toplantılırı, kursları ve kontreleri organize etmek;
 • Ortodontik tedavi hakkında  diş hekimlerini ve halkı bilinçlendirmek;
 • Ortodontik bilimsel araştırmaları teşvik etmek ve genç meslektaşlara teşvik ödülleri vermek;
 • Koruyucu ortodontik tedaviyi yaygınlaştırmak bulunmaktadır .

5- Türk Dişhekimleri Birliği (TDB)

Türk Dişhekimleri Birliği (TDB);  ülkemizde ağız diş sağlığı hizmeti sunan 26 bini aşkın  diş hekiminin ortak sesi ve diş hekimliği mesleğinin Türkiye`deki sözcüsü olan Anayasal bir kuruluştur.

TDB; dişhekimlerinin maddi manevi haklarını korumak ve meslek ahlakının korunmasını sağlamak adına çalışmalarını yürütür.